Antibiyotik tsh etkisi

  • Hocam öncelikle hayırlı Ramazanlar diliyorum.29 yaşında erkek bireyim. 3 gün önce tsh testim 5.27 çıkmıştı. Bugün tekrardan yaptırdım test ve tsh 3.03 çıktı.t4 ise 1.11 çıktı. Doktorum sorun olmadığını söyledi.Benim size soracağım asıl soru şu 1. Testimden sonra diş apsesi nedeniyle antibiyotik tedavisine başlamıştım. Yani 2. Testte antibiyotik kullanıyordum. Testin güvenirliğinde bir etkisi olur mu sizce yani tsh dusmesi antibiyotikle alakalimidir. Aklima takıldı da içimin rahatlaması açısından cevabınızı bekliyorum. Şimdiden cevabiniz için Allah razı olsun.

  • Doktor Cevabı: Prof. Dr. Ayşe ÇARLIOĞLU Endokrinoloji ve Metabolizma Hastalıkları Merhaba çok geçmiş olsun size de hayırlı ramazanlar tsh enfeksiyonlardan etkilenebiliyor, sınırda, geçici böyle yükseklikleri görebiliyoruz, endişe edecek bir şey yoktur hayırlı günler dilerim. 14.04.2021 21:41 tarihinde cevapladı.

8 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör

Merhaba Ayşe hanım. 28 yaşındayım 1.59 boyundayım, kilom yıllardır standart 46 kg dan yukarı çıkmıyordu. Bu pandemi döneminde çalışmadığımdan hep evdeydim. 1 yılda 39 kilo oldum. Zaten kilo alamıyordu

Hocam proltn. 50, fsh 8.11, lh 6 küsür çıktı sizce nasıl? İlaç almalıyım değerlerim kötü mü özellikle fsh? Doktor Cevabı: Prof. Dr. Ayşe ÇARLIOĞLU Dahiliye - İç Hastalıkları Merhaba çok geçmiş olsun.

Merhaba, 21 yaşındayım ve yaklaşık 1 yıldır mr çektirmiyorum ama en son 4 mm hipofiz adenomum vardı hormon testlerime baktırıyorum. Ben biraz paranoyak biriyim. Yüzümde büyüme görünce akromegaliden ş