Antibiyotik tsh hormonunu etkiler mi?

  • Boynumda iki tarafli beze yuzunden dahiliye bolumune gittim. ultrason ve kan tahlillerim yapildi.kanda az miktarda enfeksiyon ve kansizlik cikti.antibiyotik kullanmaya basladim.ultrasonda bezelerde sorun yokmus ama troidit cikti.malesef doktorum tsh hormonu bakmadigi icin bir bilgi alamadim. Antibiyotik kullanimindan sonra tekrar kontrolum var ve o esnada tsh hormonunada bakilcak Sorum su: antibiyotik kullanimi sebebiyle troidit icin tsh hormonu sonucum bu yuzden yanlis cikabilirmi.sonucu yaniltabilirmi?

  • Doktor Cevabı: Prof. Dr. Ayşe ÇARLIOĞLU Endokrinoloji ve Metabolizma Hastalıkları Antibiyotik kullanımının tsh değerleri üzerine bir etkisi bulunmamaktadır. geçmiş olsun dileklerimle. 01.03.2020 09:07 tarihinde cevapladı.

2 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör

Merhaba Ayşe hanım. 28 yaşındayım 1.59 boyundayım, kilom yıllardır standart 46 kg dan yukarı çıkmıyordu. Bu pandemi döneminde çalışmadığımdan hep evdeydim. 1 yılda 39 kilo oldum. Zaten kilo alamıyordu

Hocam proltn. 50, fsh 8.11, lh 6 küsür çıktı sizce nasıl? İlaç almalıyım değerlerim kötü mü özellikle fsh? Doktor Cevabı: Prof. Dr. Ayşe ÇARLIOĞLU Dahiliye - İç Hastalıkları Merhaba çok geçmiş olsun.

Merhaba, 21 yaşındayım ve yaklaşık 1 yıldır mr çektirmiyorum ama en son 4 mm hipofiz adenomum vardı hormon testlerime baktırıyorum. Ben biraz paranoyak biriyim. Yüzümde büyüme görünce akromegaliden ş