Ayaklarda titreşim şeklinde sorunlar

Merhaba sayın doktorum benim 40 gündür geçmeyen ayaklarda titreme, titreşim hissi oturduğum yerde sallanma deprem oluyormuş hissi gibi yakınmalarım var. Nörolojiye gittim tomografi çekildi bir şey çıkmadı. KBB a gittim her şey temiz çıktı. Psikiyatriye gittim ilaç verdi etki etmedi. Lityum kullanıyorum lityum kan düzeyi normal çıktı. Tansiyon tsh ilaçlarla normale döndü. En son açlık glukoz değerim 126; trigliserid 255 çıktı ayağımda nasır var çok büyük topuğumda. Ayak başparmağımda morluk da oluştu geçmiyor, 34 yaşındayım 170 boy 131 kiloyum. Kimse nedenini saptayamadı. Bir de WBC eos yüksek çıktı 15.9.lityum 1500 mg; abilify tansiyon için coversyl plus ve euthyrox kullanıyorum. Gitmediğim yer kalmadı Covid19 olacağım diye korkuyorum. Gitmediğim endokrinoloji bölümü kaldı, Alanınızı ilgilendiren bir husus var mıdır acaba? Şimdiden teşekkür ederim.

  • Doktor Cevabı: Prof. Dr. Ayşe ÇARLIOĞLU Endokrinoloji ve Metabolizma Hastalıkları Merhaba çok geçmiş olsun. Mesleğiniz nedir? Titreşimi ilgilendiren bir meslekle uğraşıyor musunuz? O da önemli, kan şekeriniz 126 çıkmış diyabet gibi görünüyor. Endokrine gittim diyorsunuz. 1 farklı görüş daha almanız uygundur. Hayırlı günler dilerim. 13.12.2020 21:25 tarihinde cevapladı.


8 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör

Merhaba Ayşe hanım. 28 yaşındayım 1.59 boyundayım, kilom yıllardır standart 46 kg dan yukarı çıkmıyordu. Bu pandemi döneminde çalışmadığımdan hep evdeydim. 1 yılda 39 kilo oldum. Zaten kilo alamıyordu

Hocam proltn. 50, fsh 8.11, lh 6 küsür çıktı sizce nasıl? İlaç almalıyım değerlerim kötü mü özellikle fsh? Doktor Cevabı: Prof. Dr. Ayşe ÇARLIOĞLU Dahiliye - İç Hastalıkları Merhaba çok geçmiş olsun.

Merhaba, 21 yaşındayım ve yaklaşık 1 yıldır mr çektirmiyorum ama en son 4 mm hipofiz adenomum vardı hormon testlerime baktırıyorum. Ben biraz paranoyak biriyim. Yüzümde büyüme görünce akromegaliden ş