Boy uzama sorunu

  • Hocam selamünaleyküm ben 14 yaşında saçkıran hastalığından dolayı 6-7 ay kalçadan kortizon iğnesi yaptırdım. şuan 17 yaşındayım ve erkeğim. boyum 172 neredeyse 2 yıldır gözle görülür bir uzama olmadı. babamın boyu 180 anneminde 170. benim uzun olmam lazım. bundan sora uzama şansım var mı? cevaplarsanız çok sevinirim hocam.

  • Doktor Cevabı: Prof. Dr. Ayşe ÇARLIOĞLU Dahiliye - İç Hastalıkları Merhaba çok geçmiş olsun. 2 yıldır boy uzamanız yok ise genellikle boy uzaması olmaz deriz.18 yaşını bitirene kadar milimetrik uzaya bilirsiniz. hayırlı günler dilerim.

29 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör

Merhaba Ayşe hanım. 28 yaşındayım 1.59 boyundayım, kilom yıllardır standart 46 kg dan yukarı çıkmıyordu. Bu pandemi döneminde çalışmadığımdan hep evdeydim. 1 yılda 39 kilo oldum. Zaten kilo alamıyordu

Hocam proltn. 50, fsh 8.11, lh 6 küsür çıktı sizce nasıl? İlaç almalıyım değerlerim kötü mü özellikle fsh? Doktor Cevabı: Prof. Dr. Ayşe ÇARLIOĞLU Dahiliye - İç Hastalıkları Merhaba çok geçmiş olsun.

Merhaba, 21 yaşındayım ve yaklaşık 1 yıldır mr çektirmiyorum ama en son 4 mm hipofiz adenomum vardı hormon testlerime baktırıyorum. Ben biraz paranoyak biriyim. Yüzümde büyüme görünce akromegaliden ş