Boyun usg sonucu

  • Tiroit sağ lob boyutu 24 × 26 mm sol lob boyutu 23 × 24 mm isthmus kalınlığı 7 mm olup artmıştır. Tiroid parankimi orta derecede heterojen görünümündedir (tiroid?) Hocam boyun usg sonucu kan tahlillerim bu sonucu desteklemiyor normal çıkıyor. Yorumlarsanız veya ne yapmam gerekli? Tedavi seçeneğim nedir? Tavsiyelerinizi bildirirseniz sevinirim.

  • Doktor Cevabı: Prof. Dr. Ayşe ÇARLIOĞLU Endokrinoloji ve Metabolizma Hastalıkları Troid otoantikorlarına bakıldı mı? Bakılmadı ise bile troid fonksiyonları normal olduğu için bir şey yapmaya gerek yok. Senede bir tsh yeterlidir. Geçmiş olsun. 08.03.2020 14:11 tarihinde cevapladı.

6 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör

Merhaba Ayşe hanım. 28 yaşındayım 1.59 boyundayım, kilom yıllardır standart 46 kg dan yukarı çıkmıyordu. Bu pandemi döneminde çalışmadığımdan hep evdeydim. 1 yılda 39 kilo oldum. Zaten kilo alamıyordu

Hocam proltn. 50, fsh 8.11, lh 6 küsür çıktı sizce nasıl? İlaç almalıyım değerlerim kötü mü özellikle fsh? Doktor Cevabı: Prof. Dr. Ayşe ÇARLIOĞLU Dahiliye - İç Hastalıkları Merhaba çok geçmiş olsun.

Merhaba, 21 yaşındayım ve yaklaşık 1 yıldır mr çektirmiyorum ama en son 4 mm hipofiz adenomum vardı hormon testlerime baktırıyorum. Ben biraz paranoyak biriyim. Yüzümde büyüme görünce akromegaliden ş