Deltacortil

  • Hocam Merhaba; Hocam Eşim hipofiz adenom ameliyatı geçirdi 2 kere. Levotron ve Deltacortil kullanıyor. Oruç tutuyor ve ilaçları levotron'u iftarla sahur arası aç olarak ayarlıyor. Deltacortil'i sahuru yapıp tok karnına alıyor. Acaba bu şekilde kullanımda bir sıkıntı olur mu? Deltacortili illa Sabah saatlerinde uyanıp mı mi içmeli? Sahurda içip yatsa problem olur mu acaba? Teşekkür ederim.

  • Doktor Cevabı: Prof. Dr. Ayşe ÇARLIOĞLU Endokrinoloji ve Metabolizma Hastalıkları Merhaba çok geçmiş olsun. Levotiron'u sahurdan yarım saat önce aç karna alalım. Deltacortili de sahurda tok karnına alalım. Bir sıkıntı olmaz Allah'ın izniyle. Hayırlı günler dilerim. 21.04.2021 19:20 tarihinde cevapladı.

13 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör

Merhaba Ayşe hanım. 28 yaşındayım 1.59 boyundayım, kilom yıllardır standart 46 kg dan yukarı çıkmıyordu. Bu pandemi döneminde çalışmadığımdan hep evdeydim. 1 yılda 39 kilo oldum. Zaten kilo alamıyordu

Hocam proltn. 50, fsh 8.11, lh 6 küsür çıktı sizce nasıl? İlaç almalıyım değerlerim kötü mü özellikle fsh? Doktor Cevabı: Prof. Dr. Ayşe ÇARLIOĞLU Dahiliye - İç Hastalıkları Merhaba çok geçmiş olsun.

Merhaba, 21 yaşındayım ve yaklaşık 1 yıldır mr çektirmiyorum ama en son 4 mm hipofiz adenomum vardı hormon testlerime baktırıyorum. Ben biraz paranoyak biriyim. Yüzümde büyüme görünce akromegaliden ş