Diaformin'in böbreğe etkileri ne boyuttadır?

  • Hidronefroz nedeniyle sol böbreğim %70 zarar gördü. Tip 2 diyabet hastasıyım. Böbreklerimin daha da zarar görmemesi için son derece dikkat ediyor fazla ilaç kullanmamaya çalışıyorum. Günde en az 2 litre su içiyorum, ancak diyabet için 2x1 diaformin 1000 gr kullanıyorum. Bu ilacı böbreklerim için değiştirmeli miyim? Yoksa klinik deneylerde herhangi bir zararı olmamış mıdır? Şimdiden teşekkürler..

  • Doktor Cevabı: Prof. Dr. Ayşe ÇARLIOĞLU Endokrinoloji ve Metabolizma Hastalıkları Çok geçmiş olsun. Böbrek test değerleriniz ne durumda herhangi bir böbrek yetmezliği var mı? Böbrek yetmezliğiniz yoksa söylediğiniz ilacı kullanmada hiçbir sakınca yok, güzel bir ilaç hayırlı günler dilerim. 06.12.2020 15:16 tarihinde cevapladı.

11 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör

Merhaba Ayşe hanım. 28 yaşındayım 1.59 boyundayım, kilom yıllardır standart 46 kg dan yukarı çıkmıyordu. Bu pandemi döneminde çalışmadığımdan hep evdeydim. 1 yılda 39 kilo oldum. Zaten kilo alamıyordu

Hocam proltn. 50, fsh 8.11, lh 6 küsür çıktı sizce nasıl? İlaç almalıyım değerlerim kötü mü özellikle fsh? Doktor Cevabı: Prof. Dr. Ayşe ÇARLIOĞLU Dahiliye - İç Hastalıkları Merhaba çok geçmiş olsun.

Merhaba, 21 yaşındayım ve yaklaşık 1 yıldır mr çektirmiyorum ama en son 4 mm hipofiz adenomum vardı hormon testlerime baktırıyorum. Ben biraz paranoyak biriyim. Yüzümde büyüme görünce akromegaliden ş