Hasimato tiroid

  • Merhaba anti tpo değerim tahlilerde 297 iken geçen sene bu sene 400 çıktı doktor ilaç kullanmama gerek olmadığını ve tam sınırda oldugunu söyledi ilaç kullanmam gerekir mi acaba bir de hasimato kilo aldırır mı?

  • Doktor Cevabı: Prof. Dr. Ayşe ÇARLIOĞLU Endokrinoloji ve Metabolizma Hastalıkları Merhaba çok geçmiş olsun antikor düzeyleriniz yüksek tiroid hormon düzeyleri normal ise ilaç vermiyoruz haşimato tiroiditte hormon düzeyleri normalken kilo alımı görmeyiz, kilo alımı daha çok tiroidin az çalıştığı durumlarda gördüğümüz bir durumdur hayırlı günler dilerim. 31.03.2021 21:46 tarihinde cevapladı.

3 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör

Merhaba Ayşe hanım. 28 yaşındayım 1.59 boyundayım, kilom yıllardır standart 46 kg dan yukarı çıkmıyordu. Bu pandemi döneminde çalışmadığımdan hep evdeydim. 1 yılda 39 kilo oldum. Zaten kilo alamıyordu

Hocam proltn. 50, fsh 8.11, lh 6 küsür çıktı sizce nasıl? İlaç almalıyım değerlerim kötü mü özellikle fsh? Doktor Cevabı: Prof. Dr. Ayşe ÇARLIOĞLU Dahiliye - İç Hastalıkları Merhaba çok geçmiş olsun.

Merhaba, 21 yaşındayım ve yaklaşık 1 yıldır mr çektirmiyorum ama en son 4 mm hipofiz adenomum vardı hormon testlerime baktırıyorum. Ben biraz paranoyak biriyim. Yüzümde büyüme görünce akromegaliden ş