Hipofiz adenom tekrarlar mi?

  • Merhaba Hocam, 15 yıl önce Hipofiz Adenomdan ameliyat geçirmistim ve simdiye kadar ilaç kullanmaktaydım. Fakat son donemlerde gözümde bulaniklilik ve gözde segirmeler ve bas agrilarim olunca hipofiz MR çekildim. Hipofiz MR sonucumda Geçirilmiş operasyona ait doku defekti izlenmis olup suprasellar sisterna belirgin normalden geniş gorünümdedir. Hipofiz bezi yüksekliği yaklaşık 7mm olarak ölçülmüştür. Hipofiz solda yaklaşık 2mm boyutlarinda nodüler kontrast tutulumu gösteren lezyon alanı izlenmiştir(residü?). Kesitler dahilindeki paraseller oluşumlar olağandır. Bu sonuctan ne anlamamiz gerekiyor.

  • Doktor Cevabı: Prof. Dr. Ayşe ÇARLIOĞLU Endokrinoloji ve Metabolizma Hastalıkları Merhaba çok geçmiş olsun eski mri ile karşılaştırmak lazım karşılaştırmadan bir şey demek uygun olmaz hormonlarınıza bakıldı m, normal mi, ameliyattan önceki adenom hormon salgılıyor muydu endokrinde takib iyi olur hayırlı günler dilerim. 05.03.2021 23:51 tarihinde cevapladı.

2 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör

Merhaba Ayşe hanım. 28 yaşındayım 1.59 boyundayım, kilom yıllardır standart 46 kg dan yukarı çıkmıyordu. Bu pandemi döneminde çalışmadığımdan hep evdeydim. 1 yılda 39 kilo oldum. Zaten kilo alamıyordu

Hocam proltn. 50, fsh 8.11, lh 6 küsür çıktı sizce nasıl? İlaç almalıyım değerlerim kötü mü özellikle fsh? Doktor Cevabı: Prof. Dr. Ayşe ÇARLIOĞLU Dahiliye - İç Hastalıkları Merhaba çok geçmiş olsun.

Merhaba, 21 yaşındayım ve yaklaşık 1 yıldır mr çektirmiyorum ama en son 4 mm hipofiz adenomum vardı hormon testlerime baktırıyorum. Ben biraz paranoyak biriyim. Yüzümde büyüme görünce akromegaliden ş