Hipofiz bezi

  • HİPOFİZ MR İNCELEMESİ Sella ve hipofiz boyutları normaldir. ICA kavernözal segmentleri medyal seyirli olup sella transvers çapı bir miktar azalmıştır. Post kontrast görüntülerde bez parankiminde net sınır oluşturan adenom lehine bulgu saptanmamıştır. İnfindibulum normal kalınlıkta olup sola hafif deviyedir. Nörohipofiz fizyolojik konumludur. Suprasellar sistern, optik kiazma ve kavernöz sinüsler doğal izlenmektedir.

  • Doktor Cevabı: Prof. Dr. Ayşe ÇARLIOĞLU Endokrinoloji ve Metabolizma Hastalıkları Merhaba çok geçmiş olsun hipofiz emarı nız normal görünüyor hayırlı günler dilerim 09.11.2020 20:25 tarihinde cevapladı.

5 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör

Merhaba Ayşe hanım. 28 yaşındayım 1.59 boyundayım, kilom yıllardır standart 46 kg dan yukarı çıkmıyordu. Bu pandemi döneminde çalışmadığımdan hep evdeydim. 1 yılda 39 kilo oldum. Zaten kilo alamıyordu

Hocam proltn. 50, fsh 8.11, lh 6 küsür çıktı sizce nasıl? İlaç almalıyım değerlerim kötü mü özellikle fsh? Doktor Cevabı: Prof. Dr. Ayşe ÇARLIOĞLU Dahiliye - İç Hastalıkları Merhaba çok geçmiş olsun.

Merhaba, 21 yaşındayım ve yaklaşık 1 yıldır mr çektirmiyorum ama en son 4 mm hipofiz adenomum vardı hormon testlerime baktırıyorum. Ben biraz paranoyak biriyim. Yüzümde büyüme görünce akromegaliden ş