Hipoglisemi

  • Merhabalar. Ablam şeker hastası. Bu sabah hipoglisemiye girmişti. Bilinci gitmişti (baygın gibiydi) biz de şeker eritip ağzına sürdük vs bu şekilde kendine getirdik. Fakat bu seferki hipoglisemide diğerlerinden farklı olarak nefes alamıyordu. Bu daha önceki hipoglisemilerinde hiç olmamıştı. Bunun sebebi ne olabilir?

  • Doktor Cevabı: Prof. Dr. Ayşe ÇARLIOĞLU Endokrinoloji ve Metabolizma Hastalıkları Merhaba çok geçmiş olsun major hipoglisemiler de böyle derin birleş kayıpları görebiliyoruz o yüzden bu şekil hipoglisemiler önlemek lazım bunun da yolu sıkı kan şekeri takibi, insülinlerinizin, beslenmenizin, egzersizlerin ayarlanması, egzersiz öncesi kan şekerinize bakınız eğer 90 larda bulursanız 15 gram karbonhidrat alınız sonra egzersiz yapınız hayırlı günler dilerim. 24.03.2021 11:13 tarihinde cevapladı.

5 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör

Merhaba Ayşe hanım. 28 yaşındayım 1.59 boyundayım, kilom yıllardır standart 46 kg dan yukarı çıkmıyordu. Bu pandemi döneminde çalışmadığımdan hep evdeydim. 1 yılda 39 kilo oldum. Zaten kilo alamıyordu

Hocam proltn. 50, fsh 8.11, lh 6 küsür çıktı sizce nasıl? İlaç almalıyım değerlerim kötü mü özellikle fsh? Doktor Cevabı: Prof. Dr. Ayşe ÇARLIOĞLU Dahiliye - İç Hastalıkları Merhaba çok geçmiş olsun.

Merhaba, 21 yaşındayım ve yaklaşık 1 yıldır mr çektirmiyorum ama en son 4 mm hipofiz adenomum vardı hormon testlerime baktırıyorum. Ben biraz paranoyak biriyim. Yüzümde büyüme görünce akromegaliden ş