Hipotiroid

  • Merhaba hocam hipotiroidide selenyum kullanmak faydalı olur mu? Omega3 takviye alacağım. DHA miktarı EPA dan fazla ise kalp krizine yol açabilir mi?

  • Doktor Cevabı: Prof. Dr. Ayşe ÇARLIOĞLU Endokrinoloji ve Metabolizma Hastalıkları Merhaba çok geçmiş olsun selenyumu oto immüniteyi azaltması için kullanıyoruz buna endokrinolog önermeli, hipotiroidi için ilaç kullanıyorsanız ve antikorlarının çok yüksek değilse selenyuma gerek yok dha epa'dan fazla ise kalp krizine yol açmaz epa özellikle kardiyovasküler koruma yapmakta, yaşınız genç her ikisinden de eşit almanız uygundur, hayırlı günler dilerim 16.03.2021 11:33 tarihinde cevapladı.

8 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör

Merhaba Ayşe hanım. 28 yaşındayım 1.59 boyundayım, kilom yıllardır standart 46 kg dan yukarı çıkmıyordu. Bu pandemi döneminde çalışmadığımdan hep evdeydim. 1 yılda 39 kilo oldum. Zaten kilo alamıyordu

Hocam proltn. 50, fsh 8.11, lh 6 küsür çıktı sizce nasıl? İlaç almalıyım değerlerim kötü mü özellikle fsh? Doktor Cevabı: Prof. Dr. Ayşe ÇARLIOĞLU Dahiliye - İç Hastalıkları Merhaba çok geçmiş olsun.

Merhaba, 21 yaşındayım ve yaklaşık 1 yıldır mr çektirmiyorum ama en son 4 mm hipofiz adenomum vardı hormon testlerime baktırıyorum. Ben biraz paranoyak biriyim. Yüzümde büyüme görünce akromegaliden ş