Hormon tahlili

  • Hocam merhaba, 20 yaşındayım pco için 4 aydır doğum kontrol hapı kullanıyorum. Seks hormon bağlayıcı globulin 383.9 nmol/L çıkmış. Bunun anlamı nedir? referans değeri H(19.8-155.2) yazıyor. yardımcı olursanız sevinirim.

  • Doktor Cevabı: Prof. Dr. Ayşe ÇARLIOĞLU Endokrinoloji ve Metabolizma Hastalıkları Merhaba çok geçmiş olsun, seks hormon bağlayıcı globulin polikistik overde yükselir. Androjen hormonlarınızda da yükselmeler vardır. Endokrinde takip olunuz. Hayırlı günler dilerim. 06.04.2021 21:16 tarihinde cevapladı.

4 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör

Merhaba Ayşe hanım. 28 yaşındayım 1.59 boyundayım, kilom yıllardır standart 46 kg dan yukarı çıkmıyordu. Bu pandemi döneminde çalışmadığımdan hep evdeydim. 1 yılda 39 kilo oldum. Zaten kilo alamıyordu

Hocam proltn. 50, fsh 8.11, lh 6 küsür çıktı sizce nasıl? İlaç almalıyım değerlerim kötü mü özellikle fsh? Doktor Cevabı: Prof. Dr. Ayşe ÇARLIOĞLU Dahiliye - İç Hastalıkları Merhaba çok geçmiş olsun.

Merhaba, 21 yaşındayım ve yaklaşık 1 yıldır mr çektirmiyorum ama en son 4 mm hipofiz adenomum vardı hormon testlerime baktırıyorum. Ben biraz paranoyak biriyim. Yüzümde büyüme görünce akromegaliden ş