Magnezyum Malat

Güncelleme tarihi: 4 Nis 2021

  • Merhabalar, benim kan tahlilimde d vitamini düşük çıktı. d3+k2 beraber kullanıyorum. Yanında magnezyum da kullanmam gerektiğini öğrendim. 100 mg malat takviyesi almam doğru mudur?

  • Doktor Cevabı: Prof. Dr. Ayşe ÇARLIOĞLU Endokrinoloji ve Metabolizma Hastalıkları Merhaba çok geçmiş olsun. D vitamini eksikliği olan herkese magnezyum takviyesi önermiyoruz. Magnezyumu besinlerle özellikle sebzelerle almaktayız. Yeterli ve dengeli besleniyorsanız magnezyum takviyesine gerek yoktur: Hayırlı günler dilerim. 01.04.2021 22:29 tarihinde cevapladı.

4 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör

Merhaba Ayşe hanım. 28 yaşındayım 1.59 boyundayım, kilom yıllardır standart 46 kg dan yukarı çıkmıyordu. Bu pandemi döneminde çalışmadığımdan hep evdeydim. 1 yılda 39 kilo oldum. Zaten kilo alamıyordu

Hocam proltn. 50, fsh 8.11, lh 6 küsür çıktı sizce nasıl? İlaç almalıyım değerlerim kötü mü özellikle fsh? Doktor Cevabı: Prof. Dr. Ayşe ÇARLIOĞLU Dahiliye - İç Hastalıkları Merhaba çok geçmiş olsun.

Merhaba, 21 yaşındayım ve yaklaşık 1 yıldır mr çektirmiyorum ama en son 4 mm hipofiz adenomum vardı hormon testlerime baktırıyorum. Ben biraz paranoyak biriyim. Yüzümde büyüme görünce akromegaliden ş