Papiller ca

  • Hocam merhabalar ben yeni triıd nosül ameliyatı oldum..levetron 100 mg kullanıyorum.. papiller karsinom tanısı aldım.. cıkarılan tümör çapları 7mm ve 3 mm multifokal lenfovasküler invazyon :yok perinoral invazyon yok cerggrrahi sınırlar negatif ilk kontrol degerlerim anti triglobulin degeri 0.6 trigulobolin deşeri 1.06 tsh degerim 0.05 cıktı bana iyot tedavisi önerilmedi. ama ben biraz tedirginim sizce ne yapmalıyım.. aynı zamanda hipofiz adenemon var 4mm ..ama yaklasık 4 yıl emar cektirmedim göz tarama testi yapıldı sıkıntı yok..

  • Doktor Cevabı: Prof. Dr. Ayşe ÇARLIOĞLU Endokrinoloji ve Metabolizma Hastalıkları Merhaba geçmiş olsun. mikropapiller kanserde radyoaktif iyot tedavisi önerilmiyor. takiplerinizi düzgün yaptırır, ilacınızı düzgün alırsanız sıkıntı olmayacağını düşünüyorum. hipofizdeki adenom hormon salgılamıyorsa sıkıntı yoktur. raslantısal bulunmuştur. endişe edecek birşey yoktur. 08.03.2020 21:08 tarihinde cevapladı.

1 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör

Merhaba Ayşe hanım. 28 yaşındayım 1.59 boyundayım, kilom yıllardır standart 46 kg dan yukarı çıkmıyordu. Bu pandemi döneminde çalışmadığımdan hep evdeydim. 1 yılda 39 kilo oldum. Zaten kilo alamıyordu

Hocam proltn. 50, fsh 8.11, lh 6 küsür çıktı sizce nasıl? İlaç almalıyım değerlerim kötü mü özellikle fsh? Doktor Cevabı: Prof. Dr. Ayşe ÇARLIOĞLU Dahiliye - İç Hastalıkları Merhaba çok geçmiş olsun.

Merhaba, 21 yaşındayım ve yaklaşık 1 yıldır mr çektirmiyorum ama en son 4 mm hipofiz adenomum vardı hormon testlerime baktırıyorum. Ben biraz paranoyak biriyim. Yüzümde büyüme görünce akromegaliden ş