Parathormon

  • Hocam merhabalar ; Annem 57 yaşında, D Vitamini=36 Kalsiyum = 8.9 Parathormon (PTH) = 104 değerler bu şekilde ,Korkulacak bir şey var mı ? Teşekkürler,İyi Çalışmalar.

  • Doktor Cevabı: Prof. Dr. Ayşe ÇARLIOĞLU Endokrinoloji ve Metabolizma Hastalıkları Merhabalar çok geçmiş olsun parathormon yüksekliği genellikle daha çok d vitamini eksikliğine bağlı oluyor yeni yakın zamanda d vitamini replasmanı almışsa parathormon ancak düşer buna bakmak lazım hayırlı günler dilerim 06.12.2020 14:50 tarihinde cevapladı.

1 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör

Merhaba Ayşe hanım. 28 yaşındayım 1.59 boyundayım, kilom yıllardır standart 46 kg dan yukarı çıkmıyordu. Bu pandemi döneminde çalışmadığımdan hep evdeydim. 1 yılda 39 kilo oldum. Zaten kilo alamıyordu

Hocam proltn. 50, fsh 8.11, lh 6 küsür çıktı sizce nasıl? İlaç almalıyım değerlerim kötü mü özellikle fsh? Doktor Cevabı: Prof. Dr. Ayşe ÇARLIOĞLU Dahiliye - İç Hastalıkları Merhaba çok geçmiş olsun.

Merhaba, 21 yaşındayım ve yaklaşık 1 yıldır mr çektirmiyorum ama en son 4 mm hipofiz adenomum vardı hormon testlerime baktırıyorum. Ben biraz paranoyak biriyim. Yüzümde büyüme görünce akromegaliden ş