Roccutane ve hipertiroidi

  • 2 aydır roaccutane kullanıyorum ilk ay günde 30 mg ikinci ay günde 40 mg şeklinde kullandım. Hipertiroidi geçmişim var bir süre ilaç kullandım ancak uzun bir süredir kullanmıyorum ve hormonlarimada baktirmadım cildiye doktorum tiroit hormonlarima bakmadı hemogram ve kolesteol vs değerlerime bakti ilacı kullanmamda bi mahsur olmadıgını kullanabileceğimi söyledi ancak ben biraz internette ki yorumlardan tiroit hastalığım hakkında endişelenmeye başladım roaccutane tiroit hastalığımı ilerletirmi? Tiroit hormonlarımın düzensiz çıkması roaccutane kullanmama engel midir? Roaccutane kullanırken thyromozol kullanabilir miyim?

  • Doktor Cevabı: Prof. Dr. Ayşe ÇARLIOĞLU Endokrinoloji ve Metabolizma Hastalıkları Merhaba çok geçmiş olsun. roaccutan kullanmanın tiroid bozukluklarına yol açtığı görülmemiştir, ancak karaciğer enzimleri lipitler gibi metabolik parametrelerde bozukluk yapabilir. tiroit testlerinize arada baktınız, eğer zehirli guatr aktive olursa öncelikli olarak zehirli guatr tedavi ettirmekte fayda var endokrinde takip olunuz hayırlı günler dilerim . 01.04.2021 19:29 tarihinde cevapladı.

0 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör

Merhaba Ayşe hanım. 28 yaşındayım 1.59 boyundayım, kilom yıllardır standart 46 kg dan yukarı çıkmıyordu. Bu pandemi döneminde çalışmadığımdan hep evdeydim. 1 yılda 39 kilo oldum. Zaten kilo alamıyordu

Hocam proltn. 50, fsh 8.11, lh 6 küsür çıktı sizce nasıl? İlaç almalıyım değerlerim kötü mü özellikle fsh? Doktor Cevabı: Prof. Dr. Ayşe ÇARLIOĞLU Dahiliye - İç Hastalıkları Merhaba çok geçmiş olsun.

Merhaba, 21 yaşındayım ve yaklaşık 1 yıldır mr çektirmiyorum ama en son 4 mm hipofiz adenomum vardı hormon testlerime baktırıyorum. Ben biraz paranoyak biriyim. Yüzümde büyüme görünce akromegaliden ş