Subakut tiroidit

Güncelleme tarihi: 24 Şub 2021

  • Merhaba subakut tiroidit için Dahiliye uzmanı prednol verdi. 16 mg 3 adet 1 hafta kullandım. Sonra her hafta azaltarak devam ettim. 2 aya yakın oldu. Şu an 12 mg dayım 15 gündür sırtımda sivilceler var epey fazla, aynı Dr gittim alerji yapmış dedi sivex losyon verdi. Hem prednol hem sivex devam ediyorum. Sivilceler de bir azalma yok. Ne yapmalıyım?

  • Doktor Cevabı: Prof. Dr. Ayşe ÇARLIOĞLU Endokrinoloji ve Metabolizma Hastalıkları Merhaba çok geçmiş olsun siteroid hormonların en önemli yan etkisi akne benzeri sivilceler ortaya çıkarmasıdır, bu yüzden yan etkilerini en aza indirmek için uygun zamanda azaltıp kesmek gerekir. şikayetleriniz geçti ise azaltarak kesmek iyi olacaktır. hayırlı günler dilerim 20.02.2021 14:56 tarihinde cevapladı.

2 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör

Merhaba Ayşe hanım. 28 yaşındayım 1.59 boyundayım, kilom yıllardır standart 46 kg dan yukarı çıkmıyordu. Bu pandemi döneminde çalışmadığımdan hep evdeydim. 1 yılda 39 kilo oldum. Zaten kilo alamıyordu

Hocam proltn. 50, fsh 8.11, lh 6 küsür çıktı sizce nasıl? İlaç almalıyım değerlerim kötü mü özellikle fsh? Doktor Cevabı: Prof. Dr. Ayşe ÇARLIOĞLU Dahiliye - İç Hastalıkları Merhaba çok geçmiş olsun.

Merhaba, 21 yaşındayım ve yaklaşık 1 yıldır mr çektirmiyorum ama en son 4 mm hipofiz adenomum vardı hormon testlerime baktırıyorum. Ben biraz paranoyak biriyim. Yüzümde büyüme görünce akromegaliden ş