Surrenal adenom

  • Merhaba hocam ben iş için tomografi çektirdim. "Sol surrenal gland krusunda 9 mm çapında ölçülen nodüler mevcuttur." yazıyor. (surrenal adenom) ayrıca sol surrenal gland her iki krusunda diffüz kalınlınlık artışı izlenmiş olup en kalın yerinde 5.7mm ölçüldü yazıyor. Yorumunuz nedir. Teşekkür ederim.

  • Doktor Cevabı: Prof. Dr. Ayşe ÇARLIOĞLU Endokrinoloji ve Metabolizma Hastalıkları Merhaba çok geçmiş olsun. Sürrenal bezdeki adanomlar için iki şeye bakarız, Bir hormon salgılıyor mu, iki naturü iyi mi kötü mü. Sizinki küçük, hormonlarınıza bakılabilir, 3-6 ay sonra kontrol mri çekilir. Büyüme var mı görülür. Endişe etmeyiniz. Endokrinde takip olunuz. Hayırlı günler dilerim. 25.04.2021 12:31 tarihinde cevapladı.

8 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör

Merhaba Ayşe hanım. 28 yaşındayım 1.59 boyundayım, kilom yıllardır standart 46 kg dan yukarı çıkmıyordu. Bu pandemi döneminde çalışmadığımdan hep evdeydim. 1 yılda 39 kilo oldum. Zaten kilo alamıyordu

Hocam proltn. 50, fsh 8.11, lh 6 küsür çıktı sizce nasıl? İlaç almalıyım değerlerim kötü mü özellikle fsh? Doktor Cevabı: Prof. Dr. Ayşe ÇARLIOĞLU Dahiliye - İç Hastalıkları Merhaba çok geçmiş olsun.

Merhaba, 21 yaşındayım ve yaklaşık 1 yıldır mr çektirmiyorum ama en son 4 mm hipofiz adenomum vardı hormon testlerime baktırıyorum. Ben biraz paranoyak biriyim. Yüzümde büyüme görünce akromegaliden ş