Trigliserdmi mi insulin direncimi

  • Dgeerli hocam merhabalar ben metabolik sendromlu 32yasinda biriyim .yaklaşık 1ay önce tanı kondu.benim trigliseridlerim hep yüksek seyrederdi yıllardır ,insülin direnci mi trigliseridimi yükseltiyor acaba yoksa trigliserid mi onsulin direncine sebep oluyor diyet ve egzersiz yapıyorum oldukça kilo da verdim ilaç kullanamıyorum trigliserid için yan etki yaptı bende çok emzimlerimi yükseltti.trigliserid için bir çözüm yolu bulsam ilaç vs insülin direncim düzelir mi acaba yada insülin direncini yensem trigliserid normale döner mi ?

  • Doktor Cevabı: Prof. Dr. Ayşe ÇARLIOĞLU Endokrinoloji ve Metabolizma Hastalıkları Merhaba çok geçmiş olsun boyunuz kilonuz açlık kan şekeriniz açlık kan şekeriniz, hdl bunların düzeyi kaçtır hayırlı günler dilerim. 09.03.2021 12:58 tarihinde cevapladı.

0 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör

Merhaba Ayşe hanım. 28 yaşındayım 1.59 boyundayım, kilom yıllardır standart 46 kg dan yukarı çıkmıyordu. Bu pandemi döneminde çalışmadığımdan hep evdeydim. 1 yılda 39 kilo oldum. Zaten kilo alamıyordu

Hocam proltn. 50, fsh 8.11, lh 6 küsür çıktı sizce nasıl? İlaç almalıyım değerlerim kötü mü özellikle fsh? Doktor Cevabı: Prof. Dr. Ayşe ÇARLIOĞLU Dahiliye - İç Hastalıkları Merhaba çok geçmiş olsun.

Merhaba, 21 yaşındayım ve yaklaşık 1 yıldır mr çektirmiyorum ama en son 4 mm hipofiz adenomum vardı hormon testlerime baktırıyorum. Ben biraz paranoyak biriyim. Yüzümde büyüme görünce akromegaliden ş