Ultrasyon sonucu - 2

Güncelleme tarihi: 7 Nis 2021

  • Değerli Doktor hanım, eşimin ultrasyon sonucunu gönderiyorum size: Tiroid gland boyutları normal sınırlardadır. Tiroid bezi parankimi multipl hipoekoik psödomodüllere sekonder hafif heterojen görünümündedir. Haşimoto tiroiditi ile uyumludur. Tiroid gland her iki lob ve istmusta net demarke nodül izlenmedi. Boyun her iki yarımında patolojik boyut ve görünümünde LAP saptanmadı. Kitle lezyonu izlenmedi. Bu sonuca göre bize ne dersiniz doktor hanım? Ne yapalım?

  • Doktor Cevabı: Prof. Dr. Ayşe ÇARLIOĞLU Endokrinoloji ve Metabolizma Hastalıkları Merhaba çok geçmiş olsun. ultrason hashimoti tiroidit ile uyumlu endişe edecek bir şey yok tiroid hormon düzeyleriniz normal ise senede bir tiroid hormon düzeyi ultrason baktırma iyi olur gebelikte tiroid hormonu bakılır hayırlı günler dilerim 05.11.2020 11:49 tarihinde cevapladı.

2 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör

Merhaba Ayşe hanım. 28 yaşındayım 1.59 boyundayım, kilom yıllardır standart 46 kg dan yukarı çıkmıyordu. Bu pandemi döneminde çalışmadığımdan hep evdeydim. 1 yılda 39 kilo oldum. Zaten kilo alamıyordu

Hocam proltn. 50, fsh 8.11, lh 6 küsür çıktı sizce nasıl? İlaç almalıyım değerlerim kötü mü özellikle fsh? Doktor Cevabı: Prof. Dr. Ayşe ÇARLIOĞLU Dahiliye - İç Hastalıkları Merhaba çok geçmiş olsun.

Merhaba, 21 yaşındayım ve yaklaşık 1 yıldır mr çektirmiyorum ama en son 4 mm hipofiz adenomum vardı hormon testlerime baktırıyorum. Ben biraz paranoyak biriyim. Yüzümde büyüme görünce akromegaliden ş